Informace


Terezínské hry probíhají každý rok v květnu od roku 2012. Na začátku všeho byla jednodenní akce inspirovaná oblíbenou televizní soutěží "Fort Boyard". Prostory ravelinu 18, které jsme zvolili pro první ročník, skvěle posloužily a  navodily atmosféru tajemné pevnosti skrývající poklad. První ročník pod názvem "Za pokladem pevnosti Terezín" se návštěvníkům líbil, což bylo pro nás velkou motivací v akci pokračovat.

Pro další ročník jsme si zvolili heslo:

Neseď doma ve virtuálním světě a zažij dobrodružství na vlastní kůži v pevnosti Terezín! 

Toto heslo nás provází od ročníku 2013 a je to hlavní cíl Terezínských her.

Každý ročník připravujeme program pro celou rodinu, tak aby každý návštěvník - malý či velký - našel aktivní vyžití na připravovaných soutěžích a odnesl si zážitek na nezapomenutelné dobrodružství.

Od druhého ročníku akce získává své jméno Terezínské hry. Z každým ročníkem se hry rozšiřují o nové soutěže, které účastníkům přináší možnost překonat "sám sebe".

V Terezíně máte možnost si vyzkoušet spoustu různých sportů, zapojit se do her, získat nové vědomosti nebo jen prostě relaxovat a vychutnat si atmosféru Tererzínských her. Pokud chcete vědět více o tom, co jsme pro návštěvníky připravili v minulých ročnících, podívejte se do sekce "Předchozí ročníky.".

V roce 2012 nás navštívilo 300 návštěvníků, pevnost obsloužila 3 turnusy (144 soutěžících). Následující rok jsme pro opravdu velký zájem "přidali" a Terezínské hry nám pěkně narostly- návštěvníků už přišlo 600 a v pevnosti se za pokladem vypravily celkem 4 turnusy (192 soutěžících). Další ročník jsme opět trochu přidali na kapacitách akce a v roce 2014 jsme se elegantně přehoupli přes magickou tisícovku v počtu návštěvíků - dorazilo jich více než 1300. V pevnosti jsme vytvořili závody pro 4 turnusy standardní, 2 noční a 1 speciální dětský, celkem tedy v pevnosti řádilo 336 soutěžících. Na rok 2015 jsme přivítali přes 2000 návštěvníků. V 7 turnusech soutěžě Za pokladem soutěžilo celkem 336 soutěžících.

Na konci každých Terezínských her pořádáme velký úklid s názve "CITO", kterého se zúčastnilo už přes 1000 návštěvníků. Díky tomu vracíme městu pevnost v naprsotém pořádku.

Těšíme se na vás

 

Organizátoři

Načítám, prosím vydržte...