Sapér


Sapéři nebo také průkopníci čili pionýři byli vojáci, kteří před postupujícím překážky a zátarasy, kopali zákopy, stavěli mosty a podkopávali nepřátelská opevnění, zejména při obléhání….“ tak popisuje sapéra wikipedia. Máš na to?

Ukaž, co v Tobě je a staň se sapérem! Přijď do Terezína a absolvuj výcvikový den tak, jak jej zažívali sapéři v dobách Marie Terezie.

Prověříme tvou rychlost a vytrvalost. Podrobíme testu tvou kondici na trase delší než 5 km s hromadou překážek, které z tebe vymáčknou posledni kousky sil. Závod je určen pro muže, ženy i děti. Při zdolání celého závodu získává soutěžící suvenýr a řád sapéra.

Hlavní závod proběhne v sobotu 2. června 2018 od 10hodin

 

 

Startovné do Hlavního závodu je dle data přihlášení následovně:

Cena startovného je 1000 Kč/osoba. 

Cena startovného pro dětskou verzi závodu je 350Kč/dítě.

Každý závodník obdrží Sapér tričko (závodníci registrovaní do 26.5.2018) a po doběhnutí závodu metál dokazující zvládnutí Sapéra.

 

Nejčastější dotazy:

Co je závod Sapér?

Jedná se o krosový běžecký závod, který prověří tvoji fyzickou i psychickou zdatnost na trase dlouhé cca pět tisíc metrů. Trasa vede opevněním pevnosti Terezín (města Terezín), takže běžce prověří členitý terén včetně brodění řeky či bahna. Jedinečnost závodu podtrhává podzemní část trasy, která vede podzemními chodbami pevnosti.

Na jaké překážky na trati se mohu těšit?

Užiješ si bahna, brodění, temných chodeb kde nevidíš si na konec nosu - jedním slovem dostaneš zabrat a cíl zadarmo neuvidíš.

Je na běh časový limit?

Na trasu limit není - každý si závod užije dle svých možnosti.

O jaké ceny se soutěží?

Nejlepší běžec získá exkurzi do Černobylu. Cena zahrnuje: pohodlnou cestu z Kyjeva do Černobylské zóny i zpět, čisté ubytování v černobylském hotelu, tradiční ukrajinskou stravu (plná penze), pomocného českého nebo slovenského průvodce, povolení ke vstupům do všech třech bezpečnostních zón, Geiger-Müllerův počítač, povinné pojištění. Cena nezahrnuje dopravu z ČR do Kyjeva.

A na co se může vítěz v Černobylu těšit?

Mimo „povinného“ pátrání po tajemstvích a minulosti města duchů Pripjať, záhadný vojenský radar Duga, návštěvy neslavně známé jaderné elektrárny, či rozhovory s místními lidmi, kteří přežili výbuch jaderného reaktoru č. 4, evakuaci města, ale budete svědky toho, jak si příroda dokázala poradit se zamořením a selháním člověka. Nejen v průběhu exkurze, ale i při večerním posezení na hotelu přímo v Černobylu se dovíte nová fakta o celém projektu černobylské jaderné elektrárny V.I. Lenina, ale i o katastrofě, která následovala. Na radaru Duga uvidíte, jak ohromné a zbytečné mohou být vojenské výdaje. Ve městečku Černobyl 2 se nachází poslední sovětský nehorizontální radar, který ještě stojí. Díky průvodci, ale též i přítomným expertům, kteří mají k dispozici dobové fotky města Pripjati, radaru Duga a Černobylu, budete pomyslně cestovat zpátky v čase - až do roku 1986. Vcítíte se do atmosféry komunistické propagandy a jejími artefakty – od budov, hesel, znaků až po bojovou techniku. Navždy se Vám vryje do paměti.

Je závod bezpečný?

Všechny překážky a celá trať je postavena tak, aby ji každý účastník se zdravým rozumem zvládl bez zranění. Každý účastník před závodem odevzdává podepsaný revers, kde akceptuje podmínky běhu a je si vědom možných rizik spojených se svojí účastí.

Co je  "Revers"?

Jedná se o podepsané prohlášení o právní odpovědnosti při újmě na zdraví. Bez tohoto dokumentu nelze startovat.

Od kolika let se mohu zúčastnit?

Minimální věk pro hlavní závod je 15 let, ale pokud ti ještě nebylo 18 let, tak je třeba dodat i písemný souhlas zákonného zástupce. Pro děti do 15 let je připraven solo závod s kratší tratí a překážky pro děti.

Bude na akci program pro děti?

Již tradičně je pro děti připravený bohatý doprovodný program. V centru akce her bude dětský stan plný her. Děti se můžou přihlásit do dětské verze závodu Sapér. Děti jistě pobaví bubble fotbal, či orientační bludiště. Připravené poznávací stezky potěší bez rozdílu věku. Děti se budou celý víkend stejně dobře bavit jako dospělí.

Co když bude nepříznivé počasí?

Nepřiznivé počasi neexistuje - je jen špatně připravený Sapér. Počasím se nenecháme rozházet.

Bude možné se zaregistrovat i na místě?

Pokud bude místo, můžeš se do závodu registrovat i na místě. Akorát nebude pro tebe připravené památeční tričko.

Můžu si vzít na akci doprovod (kamarády, rodinu, děti)?

Program akce je tak bohatý, že každý si najde zábavu pro sebe. Večer se můžeš těšit na koncerty zatím co přez den bude pro tebe a tvůj doprovod připravený bohatý program.

Je možné uhradit startovné přes fakturu?

Ano, napiš nám na mail geofashion@geofashion.eu

Načítám, prosím vydržte...