Za pokladem pevnosti Terezín


Zažij dobrodružství inspirované slavnou televizní soutěží „Pevnost Boyard“. Hra je připravena pro čtyřčlenné týmy a probíhá v historických prostorách pevnosti Terezín. Na Tvůj tým čeká 12 úkolů zaměřených na sílu, obratnost a myšlení. Splněním úkolů získáš nejprve klíče k pokladu a následně indicie, ze kterých odhalíš heslo. Ve druhé části hry budeš vynášet mince z pokladu – dokážeš pána pevnosti připravit o poklad? Bude Tvůj tým nejlepší a vynosí nejvíc mincí ze všech? 
 

Hra je součástí akce Terezínské Hry 2020 a bude se konat 14. – 16. srpna 2020. Pokud chceš zjistit více o této hře, podívej se na minulé ročníky  zde.
 

Registrace se otevírá 31.ledna 2020 v 10:00h , kapacita je omezená, proto neváhej a zaregistruj se včas. Startovne je 1000,-Kč za tým (250kč/osoba).

Připravujeme také dětský turnus (pro děti do 14 let).  Do dětského turnus je startovné 500,-Kč dětský tým.

Samotné dobrodružství trvá cca 2,5 hodiny intenzivní námahy (boje). V pátek 14.8.2020 proběhne první turnus od 18:00h, druhý páteční turnus bude od 20:15h. V sobotu startuje první turnus od 08:30h. Druhý turnus od 10:45h, Třetí turnus od 15:30. Dětský turnus proběhne v sobotu od 13:00h.

 

Týmové trička

Jak soutěž probíhá?

 

Po dobu dvou hodin soutěžící v čtyřčlenných soutěžních týmech absolvují 12 úkolů, ve kterých získávají nejprve klíče, poté indicie. Klíče je třeba získat čtyři a soutěžící na to mají čas v prvních šesti disciplínach. Pokud jsou velmi úspěšní a získají všechny klíče dříve, hrají dále o časový bonus, v opačném případě mohou na konci hry vyměnit spoluhráče z týmu za chybějící klíče.

Dalších šest kol je pak určeno pro získání indicií pro odhalení hesla k pokladu. Počet indicií není daný, záleží jen na týmu, kolik jich bude chtít mít a jak moc bude riskovat, že heslo neuhodne. I zde je možné získat chybějící indicii výměnou za hráče nebo naopak při úspěšném postupu hrou získat čas navíc. Po ukončenjí posledního úkolu se soutěžní týmy přesunou do pokladnice, kde je čeká finále hry.

Po zadání hesla se jim otevře pokladnice pevnosti Terezín a v časovém limitu prodlouženém o "vyhraný" čas se pustí do "rabování" pokladu. Největší hmotnost donesených "zlaťáků" pak znamená vítězství v celé soutěži. Celou hrou soutěžící provází Pán pevnosti i s pomocníky Paklíči a na jednotlivých stanovštích zaměřených na obratnost, přemýšlení a síllu není nouze o to "hrábnout si na dno", ale také se skvěle bavit.

Nejčastější dotazy:

Co je hra Za pokladem pevnosti?

Jedná se o týmovou hru inspirovanou televizní soutěží Pevnost Boyard. Čtyřčlenný tým zdolává nástrahy pevnosti aby získál klíče a indície od pokladu. Vyhrává tým, který vynese z pokladnice největší váhu pokladu. Jedná se jedinečnou týmovou zábavu.

Na jaké překážky a nástrahy v pevnosti se týmy mohou těšit?

To je pro všechny soutěžicí překvapením. Hledej inspiraci v televizní soutěži - tam jsme hledali inspiraci i my při přípravě překážek.

Je na hru "Za pokladem pevnosti" časový limit?

Ano, na všechny úkoly ve hře za pokladem je časový limit.

O jaké ceny se soutěží ve hře "Za pokladem pevnosti"?

V první řadě cenou je dobrá zábava ve hře. Samozřejmě nejlepší týmy se mohou těšit na dárky od nás a sponzorů.

Je závod bezpečný?

Všechny překážky a celá hra je postavena tak, aby ji každý účastník se zdravým rozumem zvládl bez zranění. Každý účastník před závodem odevzdává podepsaný revers, kde akceptuje podmínky hry a je si vědom možných rizik spojených se svojí účastí.

Co je  "Revers"?

Jedná se o podepsané prohlášení o právní odpovědnosti při újmě na zdraví. Bez tohoto dokumentu nelze startovat.

Od kolika let se mohu zúčastnit?

Minimální věk pro hlavní hru je 15 let, ale pokud ti ještě nebylo 18 let, tak je třeba dodat i písemný souhlas zákonného zástupce.

Bude na akci program pro děti?

Již tradičně je pro děti připravený bohatý doprovodný program. V centru akce her bude dětský stan plný her. Děti se můžou přihlásit do dětské verze závodu Sapér. Děti jistě pobaví bubble fotbal, či orientační bludiště. Připravené poznávací stezky potěší bez rozdílu věku. Děti se budou celý víkend stejně dobře bavit jako dospělí.

Co když bude nepříznivé počasí?

Hra "Za pokladem pevnosti" je v uzavřeném prostoru kde počasí nemá vliv na hru.

Bude možné se zaregistrovat do hry "Za pokladem pevnosti" i na místě?

Pokud bude místo, můžeš se do hry registrovat i na místě. Dle zkušenosti z minulých let pravděpodobnost volného místa je téměř nulová. Registruj se hned dokud je místo.

Můžu si vzít na akci doprovod (kamarády, rodinu, děti)?

Program akce je tak bohatý, že každý si najde zábavu pro sebe. Večer se můžeš těšit na koncerty zatím co přez den bude pro tebe a tvůj doprovod připravený bohatý program. U hry "Za pokladem pevnosti" nebude doprovodu do herního prostoru umožněný přístup z důvodu pravidel hry a omezeného prostoru.

Je možné uhradit startovné přes fakturu?

Ano, napiš nám na mail geofashion@geofashion.eu

Načítám, prosím vydržte...